יעוץ ע"י מומחה באוורור

אוורור שירותים

רבים האנשים שמגיעים אלינו אל בית העסק ומבקשים וונטה לשירותים או שהם מתקשרים ואומרים שהקבלן שלח אותם ואתן להם "וונטה" או שאתן להם את "המאוורר" שהקבלן שלהם לוקח תמיד.

אנו כמומחים בתחום האוורור, הוונטות והמפוחים משנת 1976 (בית עסק ותיק ומחלוצים בתחום ולא חנות הספקה טכנית לדוגמא) נמליץ תמיד להתייעץ עם יועץ המומחה לאוורור, שיבין את הסיטואציה, יבין את תוואי השטח ואז ימליץ על אוורור נכון.

 

וונטה לשירותים הינה אלמנט יניקה המיועד להוציא את הריחות הלא נעימים מהשירותים אל מחוץ למבנה וכתוצאה מפינוי האוויר וכניסת אויר "טרי" חדר השירותים יהיה מאוורר אבל וכאן מגיע האבל הגדול ...

יש הרבה סוגי וונטות להרבה סיטואציות ותווך המחירים או סוג היצרן אינו קובע מה מתאים לך ,הלקוח,  אלא תנאי השטח הם אלו שקובעים איזה סוג  של אוורור נבחר ואז אחרי שהגדרנו את טכניקת העבודה הנכונה נתקדם בבחירת הדגם, התוצרת וכל איפיון אחר כמו ספיקת אויר , רמת רעש , מראה, אורך חיי הוונטה , מחיר יחידה וכיו"ב.

אין מה לעשות גבירותי ורבותי, ריח לא נעים בחדר שרותים זה לא תענוג, ריח בבית של שרותים כמו במגרש כדורגל זה לא רצוי ויש להתייחס לאוורור חדר השירותים ברצינות יתרה גם אם יש חלון כי אז האוויר מהחלון עלול להכניס את האוויר הלא נעים לתוך הבית. 

דוגמא נוספת שאני משתמש בה לעיתים כשאני נותן יעוץ היא שרותים במסעדה. לקחת את בת זוגתך לערב רומנטי במסעדה (או בן זוגך כמובן), יש נרות על השולחן ומפה צחורה, ובחרת להיכנס לשירותים ... אם פגשת שרותים לא נעימים אני מניח שלא תהיה שבע רצון מהביקור במקום ... נסה לדמיין מה אתה מרגיש ואז הבן שאינך רוצה את זה בביתך שלך ולכן אמליץ לך להתייחס לאוורור השירותים במחשבה תחילה.

שרותים עם חלון, מה לא שמעתי אליהם ... ובכל זאת כל יום אני פוגש מספר לא מבוטל של אנשים שכן רוצים לאוורר חדר זה ... למה ?  כי לרוב מדובר בחלון קטן ולא מספק אוורור מתאים או שהאוורור אכן חזק ואז הריחות יוצאים מתחת לדלת אל המסדרון או חדר השינה (ומי אוהב ריחות של שרותים במסדרון או בחדר השינה ???) ובמיוחד אם השירותים הנם חדר פנימי ולא מאוורר דיו כי מה שווה השיפוץ אם בחרת וונטה לא מתאימה, עשית תשתית לא מתאימה והשרותים שלך הם קטסטרופה ואני לא רוצה לפרט מה התוצאה תהיה אם חלון השירותים שלכם פונה למטבח או לחדר פנימי אחר ... אוורור נאות זה לא המלצה – אוורור זה חובה.

בכדי להתאים את היחידה, כאמור, אני אמליץ תמיד לדבר עם יועץ מומחה לאוורור אבל כאן אני סוקר מספר טכניקות אפשריות לאוורור החדר החשוב ביותר בבית.

 

וונטה סטנדרטית, וונטה רגילה, שואב אויר צירי

וונטה הינה אלמנט יניקה המיועד להעביר אויר מצד אחד לצד השני של הקיר – אל מחוץ למבנה.

סגנון זה של אוורור הינו יעיל מאוד אם אתה מאוורר חדר שרותים קטן ואין לך לדחוף אויר לאורך צינור או לדחוף אויר לאורך צינור שאינו עולה על חצי מטר (מקסימום 1 מטר – וגם זה לא מומלץ).

לא פעם מגיע אלי לקוח ורצה מערכת אוורור, וונטה טורבו, הוא רוצה חזק, ואני מסביר שלעיתים וונטה רגילה תעשה את העבודה ואם הוא רוצה להשקיע סכום גדול יותר באוורור שיבחר וונטה מושתקת, וונטה שקטה , וונטה איכותית, וונטה מעוצבת ולא משהו שאין לא צורך בו.

לא תמיד וונטה יקרה , ונטה טורבו מתאימה ללקוח גם אם הוא מאוד רוצה את הוונטה ההכי טובה שניתן לרכוש.

וונטה סטנדרטית, וונטה רגילה, שואב אויר צירי


וונטה טורבו , וונטה עם מאיץ צנטריפוגלי, וונטה מחוזקת, שואב אויר צנטריפוגלי

וונטה זו היא וונטה מחוזקת המיועדת לדחוף אויר לאורך צינור ארוך כשאלמנט היניקה , הוונטה מותקנת בתוך החדר עצמו, לא לאורך הצינור, לא מחוץ למבנה – בחדר עצמו.

היתרונות ברורים , ספיקת אויר חזקה יותר מאשר וונטה רגילה כנגד אורך הצינור , ז"א אם בוונטה רגילה, אחרי 1 מטר צינור ספיקת האוויר תהיה בלתי רלוונטית ... בוונטה טורבו / וונטה עם מאיץ צנטריפוגלי , ספיקת האוויר נשמרת לאורך התנגדות הצינור ומחוץ למבנה נרגיש את האוויר , הריחות, יוצאים החוצה ואז אוורור טוב – יהיה !

 

תכננת אוורור ללא חלון ? 

יצקת צינור 4 אינץ, צינור ארוך ?
הקבלן נתן לך וונטה שקטה, וונטה זולה, וונטה שלא עושה את העבודה ?
תתייעץ איתנו, צור קשר ותקבל יעוץ מיקצועי כי יתכן שוונטה טורבו מתאימה לך

אוורור שירותים

 

מפוח צינור , מפוח צנרת, מפוח IN LINE , מפוח צירי , מפוח צנטריפוגלי

מפוח הנ"ל מיועד להעביר אויר מצד אחד לצד שני כשבחדר עצמו יהיה ללקוח גריל יניקה פנימי , המפוח כאמור יהיה מותקן לאורך הצינור מעל תקרה מונמכת או קרניז גבס ומחוץ למבנה יהיה ללקוח גריל נגד גשם ונגד ציפורים.

אני אוהב טכניקת עבודה זו מהסיבה מהמפוח, אם תבחר מפוח טוב הוא יהיה בדר"כ חזק יותר מוונטה רגילה ואף מונטה צנטריפוגלית (וונטה טורבו), יהיה שקט יותר והמראה ... תמיד נעים לראות גריל יניקה פנימי או פיית יניקה עגולה מתכתית סטייל בית מלון מאשר וונטה טורבו, המראה מעודן יותר.

מפוח צינור , מפוח צנרת, מפוח IN LINE , מפוח צירי , מפוח צנטריפוגלי


מפוח מחוץ למבנה , מפוח לתנאי חוץ

הטכניקה הפחות מועדפת עלי ואני משתמש בה לעיתים יותר רחוקות, למה ?

מחיר, המחיר גבוה יותר אך לא בהרבה ואם יש אפשרות אחרת אני אבחר באפשרות האחרת ובכל זאת ... מפוח מחוץ לבנה הוא מפוח איכותי בגלל רמת אטימות המנוע שלו, המפוח מיועד לעבודה בחוץ בכל עונות השנה ואם היצרן הוא יצרן אירופאי איכותי ליצור ציוד אוורור אז הציוד יהיה מיועד גם לעבוד בתנאי שלג וכיו"ב

נשתמש במפוח זה כאשר הלקוח מסרב להשתמש בוונטה רגילה שאינה מתאימה לו בגלל אורך הצינור, יסרב למראה של וונטה טורבו, הצינור יצוק ולכן אין אפשרות להשתמש במפוח במבנה צינור והלקוח רוצה את כל אלמנט היניקה מחוץ למבנה.

מפוח מחוץ למבנה , מפוח לתנאי חוץ
      
לסיכום : אוורור שירותים הוא עניין חשוב ויש לעשות הכנה נכונה טרם רכישה

אני אמליץ בחום להיכנס לקבל יעוץ, לראות את האפשרויות תמיד טוב מאשר לקרוא עליהן, לבוא לשמוע את היחידות עובדות , לקבל הסברים והוראות מדויקות לקבלן, לפקח על העניין כי אחרי שסיימת את השיפוץ אני יכול להבטיח לך שלא תרצו להתעסק שוב עם שבירה ובניה ובטוח של תרצו חדר שרותים לא מאוורר.

 

כותב המאמר

אורי ציוני – יועץ מומחה באוורור, וונטות ומפוחים משנת 1989
מאוורור רמת גן , מומחים באוורור, וונטות ומפוחים משנת 1976
יבוא, שיווק, הפצה בלעדית של מיטב היצרנים בעולם בתחום האוורור

 

חברות וציוד שניתן להשיג אצלנו :

וונטה ישראל  , VENTA

• וונטה איטליה , VENTA

• אס פי ספרד , S&P

• וורטיצ'ה / וורטיס איטליה, VORTICE

• קטה / קאטה ספרד , CATA

• יורופלסט לטביה,  EUROPLAST

• אלפלסט פולין , ELPLAST

• סוניקה טיוואן , SONICA

• וונטס אוקראינה , VENTS

• וונטאקסיה אנגליה , VENTAIXA

• פאמסאן טורקיה , PEMSAN

• צייסול ספרד , CHAYSOL

• דיינאייר , סדרות של דיין , DYNAIR

• מנרוז אנגליה , MENROSE

• בלאווברג גרמניה , BLAUBERG

• אנווירו וונט אנגליה , ENVIROVENT

• אי בי אמ גרמניה , EBM

• רודין ספרד , RODIN

• הידריה סלובניה , HIDRIA

• ועוד ...

 

פניות אחרונות
ונטה לאמבטיה עם צינור קיים לגג המבנה
מודיעין והסביבה
29/03/2020 21:44:34
ונטה שקטה מאד למטבח 4 אינץ
פתח תקוה והסביבה
26/03/2020 18:48:29
אשמח לקב הצעה על ונטה ל2 חדרים רכילים שצוברים לחות כל הזמן קומהת קרקה
תל אביב
26/03/2020 08:57:58
אשמח לרכוש את וונטה העגולה 4 אינצ
כל הארץ
23/03/2020 21:21:06
חילוף אוויר בבניין 14 קומות מהמדרגות.
כל הארץ
15/03/2020 10:10:49
מעוניין להגביר יניקה בקמין. מחפש פיתרון יעיל
ירושלים והסביבה
14/03/2020 13:38:01